Dobré skutky

Drazí přátelé, známí i neznámí, překrásné duše! Pamatujete, jak na bývalém blogu, předchůdci tohoto webu, byla anketa „Kdo jste dnes udělali nějaký dobrý skutek, ať už malinký nebo velký, přidejte hlásek „? Nasbíralo se v ní 540 hlasů 🙂 Napadlo mě, že bychom mohli dobrý skutek napsat a poslat vždy sem do komentáře a byla by to nejen povzbuzující anketa, ale také príma inspirace 🙂 Komentář jde poslat popřípadě i úplně anonymně, beze jména i e-mailu. (Komentáře se na stránce zobrazují, až je v administraci schválím, mějte prosím strpení). Moc si Vás vážím a moc se těším ♥ Namaskáram

.

Tady jsem např. objevila vzkaz neznámému hrdinovi 🙂 1. 2. 2017 . To byla ta velká sněhová kalamita. :

20170202_083312

.

A deštník s tímto nápisem na oušku visel v restauraci 🙂 :

.20170208_085813

.

A existuje spousta báječných dobročinných organizací:

.

Ještě musím připojit krásný citát:

„První podmínkou (…) duchovních úspěchů je vždy dobrý charakter spojený s altruistickou službou a opravdovou snahou a touhou po štěstí všech bytostí.“

 – Eduard Tomáš, kniha Cestami sebepoznání (nakl. Avatar), str. 176

71 komentářů u „Dobré skutky“

 1. Předčítám v obchodech lidem etikety, když na ně nevidí, pomáhám hledat tlačítka pro ovoce a zeleninu, pomáhám dát těžké tašky do auta, když si vezmu zboží z regálu, posunuji po sobě další v řadě dopředu, aby s tím neměly prodavačky tolik práce 🙂 ..

  Spousta takových úplných drobností vykouzlí seniorům a unaveným paním prodavačkám úsměv a zkrášlí den. Pomáhejme si ♥

  1. To jste moc hodnej. 🙂 Také se snažím posouvat výrobky v regálu. 🙂 Máte pravdu: Díky takovým drobnostem se dá vykouzlit krásný den.

   1. Jé, to je tak milé a hezké vědět o lidech, co všude, kudy jdou, udělají něco krásného! Děkuji, že jste a ať se Vám daří! 🙂

 2. Včera zachráněna dvě zvířátka, jedno před ušlapáním, druhé před utopením. Hezký den! 🙂

 3. V trolejbusu byla slečna na vozíčku, chtěla už vystupovat a pan řidič si jejího volání nevšiml. Jsem tak ráda, že jsem jí mohla pomoci. Pan řidič jí vytáhl tu plošinu a slečna se na mě usmála. Jak potom couvala, drcla omylem maličko do nevidomého pána ve dveřích. Trošku jsem mu pomohla ustoupit a řekla mu, že to byla slečna na vozíku a že ho neviděla. Pán se vůbec nezlobil 🙂 Všichni byli zlatí.

 4. Ahoj, Triveni! Říkal jsem si, že ti zas napíšu, protože dneska jsem asi udělal jeden dobrý skutek.
  Ráno jsem viděl jak jde smutně moje kamarádka do třídy a smutek jí nepřešel ani v hodině. Pochopil jsem že asi má důvod, když včera byly třídní schůzky. Napadlo mně, že bych ji neměl nechat celý den v takové nálade. V tu chvíli se mi vybavilo jak jsem měl ještě na základce stejný nápad. Kamarádka Natálie nechtěně udělala nepěknou věc (omylem řekla něco co neměla) musela se díky tomu svolat komise. A ještě k tomu celá škola o tom věděla. Nikdo nechtěl být v její kůži a celé ráno se s ní lidi bavili jen o tom. Řeknul jsem si tehdy že jí v špatné náladě nenechám. A tak jsem jí každou přestávku a i celou hudebku věnoval a rozhodl jsem se, že jí zařídím skvělý den. A povedlo se! Skvěle se mnou bavila. Často jsem jí rozesmával, zařídil pohodičku,… a nahle měla dobrou náladu a užila si den. No jo ale to sem udělal s Natálou. Ta současná kamarádka ve třídě je… nevstřícná. Když po ní něco chci tak schválně udělá opak. Až trošku zlá. Nedivím se jí. Na základce jí šikanovali a tak si někoho (i mně) nenechá jen tak připustit k tělu. Tak jsem přemýšlel že bych jí až naschválně nechal v její náladě. Ale pak jsem si uvědomil: VŠAK TY SIS DOKONCE PŘÁL NĚJAKOU ZLEJŠÍ KÁMOŠKU. No, jo! Já jsem v pořadu iCarly viděl Sam a přišlo mi hezký mít taky takovou kámošku. A hele! Jak se mi poštěstilo! Ono i bez toho bych šel určitě za ní. Je to přece jen má spolužačka. Tak jsem šel o přestávce za ní. Jo užili jsme si to. Vyparodovali jsme Scooby-Doo, vymyslel jsem vtip na egypt, vzpomněl jsem si na pro mně už klasický vtip z seriálu Hannah Montana, zábavně jsem použil její tapetu na PC, přišlo na mojí oblibu k Halině Pawlowské (takže jsem si dokonce udělal legraci sám ze sebe), pokecali jsme si o Kovym, … a to za 5 minut. No už není ve špatný náladě. Je hezký že sem jí zvládl pomoct.

 5. Dva šnečci zachráněni ze silnice 🙂
  Jen k tomu musím radši říct – pokud potřebujete vstoupit na silnici, opravdu pořádně se na obě strany rozhlédněte, když jsem tam šla já, byla zrovna prázdná.

  1. A to s těmi šneky ze silnice je ještě hezčí. Jsou tu fakt hezké věci.

 6. Zachráněný pavouček 🙂 Spadl omylem do dřezu k nádobí. Opatrně jsem ho chladnější vodou opláchla od mydlinek a vylila z dlaně na ubrousek. Na tom oschl a pak odešel ven 🙂

 7. Než jím já, tak, když je to vhodné, snažím se vždycky s někým podělit. Ať už jsou to holoubci v parku, někdo bez domova a nebo třeba spolusedící na lavičce 🙂

 8. To oslovení si napsala moc hezky! Opravdu nejhezčí oslovení, co jsem potkal. A navíc jak ten úvod působí s těmi 540-ti velkolepě. Nadchlla si mně tímto a dalším natolik že sem se rozhodl že prostě něco musím napsat.
  No dneska jsem ráno uklidil bratrovi pokoj. Uklidil stavebnici, prach, upořádal krabice, samozřejmě i dvdčka, techniku a našel jsem všechny jeho nedávno zaházané plyšáky a udělal s nimi nejkrásnější výstavku vůbec. Není to moc dobrý skutek ale aspoň něco.

  1. Jéé 🙂 To je skvělý. 🙂 Okolí se má dobře, že vás má. 🙂 Děláte svět krásnějším. 🙂 Hodně zdaru!

 9. 🙂 Kamarád zachránil malinkého slepýše, který se nemohl dostat z odvodňovacího žlabu vedle cesty.

 10. Kdysi mi na nádraží vypadla z kapsy peněženka a já si toho vůbec nevšimla. A najednou slyším z davu:
  „Ne, moje to není..“
  „Moje také ne, zeptejte se vepředu..“
  ..Nějaký pán s ní obešel všechny lidi a nikdo se k ní nehlásil, až našel mě. Musím to tu za něj napsat 🙂 Ještě jednou moc děkuji!

  1. Jé 🙂 To je úžasné. 🙂 Mně se stalo něco podobného až na to že váš pán je o dost hodnější. 🙂

 11. Čekala jsem s dámou na vozíčku na výtah a vystoupil takový pospíchající pán, udělal pár kroků a pak se najednou vrátil a podržel nám s úsměvem dveře 🙂

 12. Poznala jsem úžasnou handicapovanou slečnu a mohu jí pomáhat jako asistentka. Moc děkuji a těším se!

 13. ♥ Brouček zachráněn před ušlapáním na chodníku 🙂 Další vynesen z vlaku 🙂 A jeden pán si zapomněl na sedadle telefon, když vystupoval, jsem moc ráda, že jsem si toho všimla a stihla mu ho přinést.

 14. Dal jsem vsechnu hotovost co jsem mel u sebe pani, kterou okradli a potrebovala se dostat z Brna do Kladna.

 15. Občas když ve městě potkám bezdomovce, kupuji mu něco k jídlu. On je vděčný a já mám jistotu, že peníze nedá za alkohol jako jiní, kteří jídlo odmítnout s tím, že chtějí hotovost.

 16. V našem paneláku pomáhám nevidomému starému pánovi 🙂 Většinou chce vyspravit oblečení – přišít nějaký knoflík, ouško u ručníku atd. Dneska to byly knoflíky 🙂 Nic za to nechci ale on mi dal fair trade čokoládku, je moc hodný.. udělal hezký skutek spíše on 🙂

 17. Mám na zahradě misku s vodou, aby se ptáčci a hmyz mohli v tom horku napít. Jsou v ní oblázky, aby měly včelky na čem sedět a voda není hluboká, aby se tam nic (ani malinkého) neutopilo.

  1. To je od Vas moc pekne. Pro inspiraci, jestli chcete aby se vcelkam nebo motylum, popr. dalsim hmyzum lepe pilo, tak staci dat do misky houbu (jako treba na myti nadobi ne hribek :). Jim se to z te houby lip sosa.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.